Duevel Enterprise – wielokierunkowe kolumny głośnikowe w wersji specjalnej

Duevel Galaxy – Nowość! Kolumny głośnikowe omnipolarne
14 stycznia, 2024
AVM Ovation SD 8.3 – Przedwzmacniacz z funkcjami sieciowymi
15 stycznia, 2024

11.900 

Emitują dźwięk dookolny, wysokotonowym głośnikiem jest tuba, a otwory bassrefleksu skierowane są w dół. Łatwe w ustawieniu, unikalny kolor.

1 w magazynie

Kategoria: Tag:

N iezwykle ciekawe konstrukcyjnie kolumny głośnikowe. Nie dość, że emitują dźwięk dookolny, to jeszcze wysokotonowym głośnikiem jest tuba, a otwory bassrefleksu skierowane są w dół do podłogi. Także gniazda wejściowe umieszczono na spodzie kolumn.

W hierarchi Duevela reprezentują model pomiędzy najtańszymi kolumnami Planets, a droższymi Galaxy. Mogą być wykończone na wiele sposobów kolorystycznych. Oba głośniki skierowane są do góry, a nad nimi umieszczono dyfuzory rozpraszające dźwięk. Skrzynki są większe od tych w modelu Planets, ale całkowita wysokość z dyfuzorami jest niemal identyczna. Charakterystyczną cechą brzmieniową tego typu kolumn i ich zaletą jest odrywanie się dźwięku od kolumn oraz łatwość ustawienia w pomieszczeniu i brak konieczności słuchania muzyki w tzw. punkcie „sweet spot”, czyli w miejscu równo oddalonym od obu głośników. Dzieje się tak dlatego, że dźwięk z każdej kolumny rozchodzi się dookolnie i inaczej odbiera się stereofonię.

Specjalna wersja kolorystyczna, imitująca szczotkowane aluminium. Tylko jedna para. Tylko w Perfect Audio.

Więcej informacji na temat wrażeń odsłuchowych oraz budowy kolumn można zdobyć czytając test w magazynie Hi-Fi i Muzyka (kliknij tutaj):

Enterprise oryginalnie wyglądają i oryginalnie grają. Ich brzmienie cechuje ewidentna sygnatura własna. Po swojemu interpretują umowny audiofilski ideał. I wcale się z tym nie kryją. Od początku mamy świadomość, że producent poszedł pod prąd. Ale czy to oznacza dyskwalifikację? Okazuje się, że nie. Mało tego, po przyzwyczajeniu się można dostrzec wiele zalet takiego – z pozoru szalonego – podejścia.


Cechy i specyfikacja

  • Typ: podłogowe dwudrożne omnipolarne
  • Przetwornik śrenio-niskotonowy: 170 mm, papierowy, zawieszenie gumowe, magnes ferrytowy 100 mm
  • Przetwornik wysokotonowy: konstrukcja tubowa, 25 mm, kopułka tytanowa, magnes ferrytowy 80 mm
  • Impedancja: 4 Ohm
  • Skuteczność: 87 dB
  • Moc: 60 W RMS
  • Pasmo przenoszenia: 35 – 20.000 Hz
  • Wymiary: 300 x 200 x 830 mm
  • Waga: 15 kg
  • Gwarancja: 2 latadostępność

od ręki

gwarancja

2 lata

stan

pytania

Grzegorz, tel. 694-210-238

marka