Duevel Planets – Omnipolarne (wielokierunkowe) kolumny głośnikowe

Duevel Bella Luna - głośniki omnipolarne
Duevel Bella Luna – Omnipolarne kolumny głośnikowe (dźwięk 360/3D)
9 listopada, 2020
Duevel Enterprise – Omnipolarne (wielokierunkowe) kolumny głośnikowe
12 listopada, 2020

4.500 

Najmniejsze i najtańsze kolumny w ofercie niemieckiego producenta. Mimo tego, dźwięk jest nad wyraz „duży”, dojrzały i niezwykle przestrzenny.

Brak w magazynie

Kategoria: Tag:

N ajmniejsze głośniki podłogowe w ofercie niemieckiego producenta. Mierzą zaledwie 84 cm wysokości, lecz produkują „duży” dźwięk w pełnym zakresie, także w niskich rejestrach.

Zbudowanie głośników wysokiej klasy przy zachowaniu niskiej cen końcowej jest zadaniem trudnym, ale Duevel ma na to sposób. To dzięki odejściu od typowej konstrukcji głośników „skrzynkowych” połączonemu z ponad 20-letnim doświadczeniem, udaje się ta sztuka. Z pozoru małe skrzynki, mieszczą w sobie 5-calowy głośnik niskotonowy i 1-calowy głośnik wysokotonowy z tubą, oba skierowane ku górze. Nad głośnikami znajdują się srebrne, polerowane kule, których zadaniem jest równomierne rozpraszanie dźwięku. W dolnej części obudowa posiada port bassrefleksu i cała ta niezwykła konstrukcja pozwala uzyskać głośnik, którego działanie wykracza znacznie poza wyobraźnię wobec konwencjonalnych kolumn. Bas jest głęboki, w średnicy słychać blask i klarowność, a dopłenieniem są szybkie i przezroczyste wysokie tony oraz niezaprzeczalnie większa przestrzenność w stosunku do tradycyjnych kolumn głośnikowych. Mimo tych zalet, cena jest śmiesznie niska, co zauważono nawet w recenzji w prasie branżowej.

To kolejny produkt świetnie pasujący do naszego motta o oferowaniu nietuzinkowego sprzętu audio, wyróżniającego się pod każdym względem – od brzmienia po design.

Konkluzja z testu w magazynie Hi-Fi i Muzyka (czytaj całość – kliknij tutaj):

W stosunku do możliwości brzmieniowych cena Planet jest skandalicznie niska. Cztery i pół tysiąca za taki dźwięk i wzornictwo to zwyczajne okradanie producenta. Jeśli tylko będzie odpowiadał Wam ich charakter, radzę się pospieszyć z zakupem, bo dystrybutor się połapie i podniesie cenę co najmniej o 50 %. Ale nawet wtedy będzie to okazja.


Cechy i specyfikacja

  • Typ: podłogowe dwudrożne omnipolarne
  • Impedancja: 4 Ohm
  • Skuteczność: 85 dB
  • Moc: 50 W RMS
  • Pasmo przenoszenia: 35 – 20.000 Hz
  • Wymiary: 260 x 156 x 840 mm
  • Waga: 11 kg
  • Gwarancja: 2 latadostępność

od ręki

gwarancja

2 lata

stan

pytania

Grzegorz, tel. 694-210-238

marka