AVM Ovation MP 6.3 – Odtwarzacz CD / strumieniowy z przedwzmacniaczem

Duevel Planets – Omnipolarne (wielokierunkowe) kolumny głośnikowe białe
22 października, 2023
Melco N1 – Serwer muzyczny (biblioteka plików), odtwarzacz strumieniowy
8 listopada, 2023

46.900 

Prawdziwy audiofilski majstersztyk – odtwarzacz mediów, czyli każdego formatu, jaki współcześnie funkcjonuje w cyfrowym świecie audio, włącznie z płytami CD. Roon Ready.

1 w magazynie

Kategorie: , Tag:

OVATION MP 6.3 – audiofilskie arcydzieło

MP6.3 łączy w sobie nagrodzone technologie linii Ovation w jednym urządzeniu mistrzowskiej klasy. Pod względem wyposażenia i możliwości połączeń oferuje kompletny wybór – wspierane są wszystkie typowe formaty streamingu, a na pokładzie znajduje się również CD. Do dyspozycji jest olbrzymi wybór połączeń analogowych i cyfrowych.

Ovation MP 6.3 różnic się od Ovation MP 8.3 przedwzmacniaczem, w 8.3 jest przedwzmacniacz lampowy, a w 6.3 tranzystorowy (solid state).


Nowa aplikacja – obsługa Spotify, Highres Audio, Tidal, Qubus

 


Zgodność z Roon

Wersja 6.3 jest od teraz zgodna z Roon, posiada certyfikat Roon Ready! Przeczytaj w naszym artykule na blogu co to oznacza: kliknij tutaj.

MP 6.3 oferuje szerokie możliwości połączeń i sterowania, co jest typowe dla serii Ovation. Przy czym wspomagane są nie tylko typowe formaty streamingu, ale także inne, a to za sprawą niesterowalnemu wejściu USB i SPDIF. Podłączony NAS czy odległe dyski mogą być eksploatowane tak samo jak pendrive. Oprogramowanie jednostki streamingu można również w przyszłości w łatwy sposób poddać uaktualnieniu. Zatem zarówno przyszłe formaty jak i dalszy techniczny rozwój będą implementowane szybko i wygodnie.

Szczególną uwagę zwrócono na autentyczne odtwarzanie CD, także akustycznie zamknięty napęd CD (SLOT-in PureCD Laufwerk) został zawieszony sprężyście, co chroni go w wydajny sposób przed zakłócającymi wibracjami.

 

 

Ponadczasowe wzornictwo

MP 6.3 stoi na straży tradycji AVM i fascynuje swoim oszczędnym wzornictwem. Perfekcyjnie przygotowana obudowa ze szczotkowanego aluminium nie ma widocznych śrubowych połączeń, a całość czerpie garściami z zaawansowanych technologii. Ta masywna aluminiowa wielokomorowa konstrukcja chroni pojedyncze części kompleksowej elektroniki przed niechcianymi wpływami otoczenia, mogącymi mieć negatywny wpływ na brzmienie. Tu w każdym detalu leży precyzja. Chromowane pokrętła wytoczone są w całości z jednego kawałka aluminium i montowane na łożysku. Standardowo dostępne są srebrne i czarne obudowy, a za dopłatą front może być opcjonalnie chromowany. Również chromowane pokrętła mogą być w innej wersji według życzenia, zresztą, z uwagi na ręczny charakter produkcji wszystkich urządzeń AVM, całość podlega kastomizacji na specjalne życzenie klienta.

Wygoda i ergonomia

Urządzeniem można komfortowo sterować z pilota RC3, RC8 lub z aplikacji na urządzenia mobilne. Zaawansowany pilot RC9 z kolorowym wyświetlaczem i podstawkową ładowarką jest dostępny opcjonalnie. Można go wykorzystać także do sterowania urządzeniami innych producentów.

Ręczna produkcja

Jak wszystkie inne modele, linia Ovation AVM jest składana ręcznie w Malsch w Niemczech, a większe części, np. obudowy robione są w pobliżu. Regularne kontrole jakości podczas wszystkich kroków składania oraz wielodniowy czas odsłuchu każdego pojedynczego urządzenia gwarantuje długowieczność bezproblemowej pracy.

Specyfikacja

CD Drive: TEAC Pure CD Drive
Digital Inputs: 2 x S/PDIF Coax, 2 x S/PDIF Optical, 1 x USB B, 1 x AES/EBU
Digital Outputs: 1 x S/PDIF Coax, 1 x S/PDIF Optical
Analog Outputs: 1 x XLR, 1 x RCA
DSD: DSD128 (5,6 MHz) via USB B
Tone Control: Balance, Bass, Treble, scalable Loudness
Trigger Outputs: 2 x 3,5 mm
Bluetooth: HiFi Bluetooth (4.2 Standard)
Music Streaming: AirPlay 2, Roon Ready, Spotify Connect, HIGHRESAUDIO / QOBUZ / TIDAL (HiRes Quality), UPnP
Multiroom: Multiroom & Party Sync Mode with all RC X App compatible AVM models
Radio: Webradio via Airable Internet Radio Station Database (automatic updates)
Network: Ethernet (10/100Mbps), Wi-Fi 2.4/5 GHz
Included Remote Control: RC X App for iOS & Android, RC 3 Aluminium Remote Control
Optional Remote Controls: RC 8 Remote Control, RC 9 RF/IR Remote Control with color display (programmable)
Finish: Aluminium Silver, Aluminium Black, CELLINI Chrome
Product Dimensions: 355 x 430 x 130 mm (L x W x H)
Product Weight: 11 kg
Product Line: OVATION

marka

dostępność

od ręki

gwarancja

2 lata

stan

pytania

Grzegorz, tel. 694-210-238