AVM Ovation CS 8.3 – All-in-one klasy premium 2x500W

AVM CS 2.2 - Sieciowy amplituner CD
AVM Inspiration CS 2.2 – Sieciowy amplituner CD all-in-one
5 maja, 2019

66.900 

Prawdziwy audiofilski majstersztyk ALL-IN-ONE. Najnowsze urządzenie typu ALL-IN-ONE zawierające streamer, odtwarzacz CD i wzmacniacz 2 x 500 W

1 w magazynie

OVATION CS 8.3 – audiofilskie arcydzieło (nowa ulepszona wersja w stosunku do modelu 8.2)

CS8.3 łączy w sobie nagrodzone technologie linii Ovation w jednym urządzeniu mistrzowskiej klasy typu ALL-IN-ONE. Pod względem wyposażenia i możliwości połączeń oferuje kompletny wybór – wspierane są wszystkie typowe formaty streamingu, a na pokładzie znajduje się również CD. Do dyspozycji jest olbrzymi wybór połączeń analogowych i cyfrowych.


Nowa aplikacja – obsługa Spotify, Highres Audio, Tidal, Qubus


Lampowy charakter brzmienia

Lampowy tor audio Ovation CS 8.3 czaruje przyjemnym, ciepłym i naturalnym obrazem dźwiękowym. Wszystkie szczegóły zostają odtworzone w nieznanej do tej pory zgodzie z rzeczywistością. Oczywistością jest w pełni rozluźniające wielogodzinne słuchanie każdego rodzaju muzyki. Ekstremalnie mocne końcówki CS 8.3 oferują do 500W na kanał, dlatego też CS 8.3 z lekkością poradzi sobie ze wszelakimi kolumnami głośnikowymi, nawet do koncertowego poziomu głośności.

Zgodność z Roon

Wersja 8.3 jest od teraz zgodna z Roon, posiada certyfikat Roon Ready!


Jeśli jesteś zainteresowany zakupem licencji Roon, skorzystaj z naszego linku polecającego. Zyskasz jeden miesiąc licencji za darmo. Kliknij w link lub w obrazek, żeby zacząć:

najpierw otrzymasz darmowy 14-dniowy dostęp do Roon, a następnie, gdy zdecydujesz się na zakup licencji, otrzymasz jeszcze miesiąc za darmo

 

 


Modułowa budowa przyszłości

W obu modelach serii Ovation (CS 6.2 & CS 8.3) została zastosowana modułowa zasada budowy (po raz pierwszy w urządzeniach typu All-in-One). Przykładowo, przetwornik cyfrowo-analogowy został wbudowany w łatwo wymienialny moduł wtykowy. Obecnie ten 4-stopniowy przetwornik DA może przekształcić sygnał cyfrowy do 384Hz/32bit (obsługuje wszystkie dostępne dziś formaty plików) w muzykę, która praktycznie dokładnie odpowiada oryginałowi. CS 8.3 został zaprojektowany tak, by nadążać za szybkim rozwojem. Jeśli któregoś dnia pojawią się nowe formaty albo inne lepsze rozwiązania, to przetwornik DA może zostać łatwo przebudowany. Oba modele posiadają zdolność rozbudowy, co oznacza, że już dzisiaj są gotowe na przyszłość.

CS8.3 oferuje szerokie możliwości połączeń i sterowania, co jest typowe dla serii Ovation. Przy czym wspomagane są nie tylko typowe formaty streamingu, ale także inne, a to za sprawą niesterowalnemu wejściu USB i SPDIF. Podłączony NAS czy odległe dyski mogą być eksploatowane tak samo jak pendrive. Oprogramowanie jednostki streamingu można również w przyszłości w łatwy sposób poddać uaktualnieniu. Zatem zarówno przyszłe formaty jak i dalszy techniczny rozwój będą implementowane szybko i wygodnie.

Szczególną uwagę zwrócono na autentyczne odtwarzanie CD, także akustycznie zamknięty napęd CD (SLOT-in PureCD Laufwerk) został zawieszony sprężyście, co chroni go w wydajny sposób przed zakłócającymi wibracjami.

AVM Ovation CS 8.3 - Roon Ready

Ponadczasowe wzornictwo

CS 8.3 stoi na straży tradycji AVM i fascynuje swoim oszczędnym wzornictwem. Perfekcyjnie przygotowana obudowa ze szczotkowanego aluminium nie ma widocznych śrubowych połączeń, a całość czerpie garściami z zaawansowanych technologii. Ta masywna aluminiowa wielokomorowa konstrukcja chroni pojedyncze części kompleksowej elektroniki przed niechcianymi wpływami otoczenia, mogącymi mieć negatywny wpływ na brzmienie. Tu w każdym detalu leży precyzja. Chromowane pokrętła wytoczone są w całości z jednego kawałka aluminium i montowane na łożysku. Przez szkło na górnej pokrywie CS 8.3 można obserwować żarzące się lampy podczas ich pracy.

Standardowo dostępne są srebrne i czarne obudowy, a za dopłatą front może być opcjonalnie chromowany. Również chromowane pokrętła mogą być w innej wersji według życzenia, zresztą, z uwagi na ręczny charakter produkcji wszystkich urządzeń AVM, całość podlega kastomizacji na specjalne życzenie klienta.

Wygoda i ergonomia

Urządzeniem można komfortowo sterować z pilota RC3, RC8 lub z aplikacji na urządzenia mobilne. Zaawansowany pilot RC9 z kolorowym wyświetlaczem i podstawkową ładowarką jest dostępny opcjonalnie. Można go wykorzystać także do sterowania urządzeniami innych producentów.

Ręczna produkcja

Jak wszystkie inne modele, linia Ovation AVM jest składana ręcznie w Malsch w Niemczech, a większe części, np. obudowy robione są w pobliżu. Regularne kontrole jakości podczas wszystkich kroków składania oraz wielodniowy czas odsłuchu każdego pojedynczego urządzenia gwarantuje długowieczność bezproblemowej pracy.

dostępność

od ręki

gwarancja

2 lata

stan

pytania

Grzegorz, tel. 694-210-238

marka