Duevel Bella Luna DIAMANTE – Sferyczne kolumny głośnikowe (edycja specjalna wariant nr 3)

Duevel Bella Luna DIAMANTE – Sferyczne kolumny głośnikowe (edycja specjalna wariant nr 2)
19 października, 2021
Duevel Bella Luna DIAMANTE – Sferyczne kolumny głośnikowe (edycja specjalna wariant nr 4)
19 października, 2021

37.900 

Unikalne kolumny głośnikowe generujące dźwięk dookoła w płaszczyźnie poziomej. Specjalna edycja w niepowtarzalnym kolorze.

Wariant kolorystyczny nr 3.
Zapytaj o możliwość zamówienia.

Brak w magazynie

Kategoria: Tag:

D wudrożne kolumny omnipolarne, które zagrały w słynnym serialu o doktorze House. To specyficznie skonstruowane głośniki podłogowe emitujące dźwięk dookolny w płaszczyźnie poziomej, co ma imitować realne rozchodzenie się fali dźwiękowej w przyrodzie zgodnie z naturą.

Nietypowy wygląd Duevel Bella Luna Diamante oraz ich unikalna konstrukcja, klasyfikują je wśród kolumn, na które powinni zwrócić uwagę koneserzy, znawcy i miłośnicy dźwięku najwyższej próby. Kolumny grają inaczej niż jesteśmy przyzwyczajeni z odsłuchu klasycznych konstrukcji, gdzie głośnik emituje fale dźwiękowe do przodu. Jeśli fala dźwiękowa rozprzestrzenia się dookolnie 360 stopni, czyli we wszystkich kierunkach równomiernie, to ten sposób emitowania nazywa się omnidirekcjonalnym (omnidirectional). Z tego wywodzi się diametralna różnica w odbiorze dźwięku, a więc i muzyki. Słuchacz odnosi wrażenie, że uczestniczy w spektaklu muzycznym w sposób namacalny i jeszcze bardziej zbliżony do rzeczywistego, a jednocześnie nie jest bezpośrednio atakowany siłą dźwięku. Dobrym porównaniem może być usytuowanie słuchacza podczas koncertu orkiestrowego: im bliżej zespołu usiądziemy, tym przekaz, jaki odbieramy jest bardziej dosłowny, namacalny i szeroki. Inaczej jest, gdy usiądziemy w środku dużej sali lub na jej końcu – wtedy scena się kurczy i gasną szczegóły oraz dynamika. Bella Luna Diamante usadawia słuchacza blisko muzyków, by odbierać fakturę muzyczną w każdym szczególe i w realnej atmosferze dźwięków rozchodzących się wokół słuchacza.

W recenzji kolumn magazynu Hi-Fi i Muzyka czytamy obszerny opis wrażeń odsłuchowych:

Wrażenia przestrzenne kreowane przez Duevele są niezapomniane. Swoboda budowania wielowymiarowej sceny nie jest może w hi-endzie niczym niezwykłym. Jednak w tym przypadku chodzi o wgląd w dalekie plany. Brzmienie jest całkowicie oderwane od kolumn, rozstrzelone w pokoju bez zważania na jego wymiary. Ściana za sprzętem cofa się na odległość ograniczoną jedynie zamierzeniami realizatora nagrania. Orkiestra symfoniczna zajmuje całą głębokość mieszkania i balkon. Wystarczy tylko przymknąć oczy. Scena cały czas pozostaje szeroka. Nie ma znaczenia, czy dźwięk dochodzi z pierwszej linii, czy z ostatnich rzędów. W mniejszych składach scena zachowuje naturalne proporcje i nie jawi się jako preria. Klub pozostaje klubem, z całą swoją akustyką, możliwą do zapisania w czasie rejestracji koncertu, a studio – studiem. Za każdym razem szczegóły są prezentowane precyzyjnie i naturalnie. Audiofilskie realizacje w tym względzie ocierają się o poziom abstrakcji. Słychać tak wiele niuansów, że początkowo mogą zaskoczyć. Po oswojeniu się z bogactwem dźwięków rozpoczyna się niezwykła podróż przez muzyczny świat. Brzmienie odbiera się jako wyjątkowo spójne. Podziały pasm między przetwornikami pozostają niezauważone. Duevele bez problemu poradziły sobie z pokazaniem różnic pomiędzy wzmacniaczami. Wybór technologii będzie więc tylko kwestią gustu. […] Bella Luna Diamante nie są też wybredne pod względem repertuaru. W każdym wykorzystanym w teście spisywały się równie dobrze. Ze względu na zalety dynamiczne – swobodę odtwarzania wysokich natężeń dźwięku i umiejętność ekstrahowania najdrobniejszych zdarzeń muzycznych – szczególnie zadowoleni z ich brzmienia będą słuchacze preferujący klasykę, w tym symfonikę, dysponujący wzmacniaczami lampowymi.

 

Wariant kolorystyczny numer 3. Unikalne, tylko jedna para!


Uzupełnienie informacji

Bella Luna to głośniki zawsze zgodne w fazie w każdym kierunku. Są idealnie zestrojone w czasie i mają całkowicie naturalne właściwości propagacji dźwięku. Średnie i wysokie częstotliwości są emitowane w górę i opływając dzwon systemu tubowego są „rozpylane” w przestrzeni równomiernie w zakresie 360 ​​stopni w płaszczyźnie poziomej. Natomiast niskie częstotliwości kierowane są w dół w podobny sposób. Kolumna posiada cztery otwory basrefleksu w swoich narożnikach u podstawy. Wewnątrz jest odpowiednio ożebrowana i usztywniona. To unikalna konstrukcja spotykana tylko w marce Duevel. Dodatkowym atutem kolumn jest niezwykle łatwe zestrojenie ze wzmacniaczami niskiej mocy, w szczególności konstrukcjami lampowymi typu Single-Ended oraz łatwe ustawienie w pomieszczeniu.

Niemiecka firma zajmuje się tylko i wyłącznie tego typu konstrukcjami już od kilkudziesięciu lat i ma w tym aspekcie nieporównywalne doświadczenie i bardzo dobre osiągi. 

W recenzji Wojciecha Pacuły (highfidelity.pl) można przeczytać, że wzmacniacz 8-watowy był dla nich już wystarczający, a 12 wat mocy zdawało się być aż nadto dużo. Tym niemniej z mocnymi tranzystorowymi końcówkami mocy grają także fantastycznie.

Recenzja w High Fidelity

Recenzja w Hi-Fi i Muzyka


Cechy i specyfikacja

  • Średnica głośnika średnioniskotonowego: 220 mm (membrana z włókna węglowego)
  • Średnica głośnika średniowysokotonowego: 40 mm (cewka aluminiowa)
  • Skuteczność: 91 dB
  • Impedancja: 6 Ohm
  • Moc maksymalna: 150 W
  • Pasmo przenoszenia (+/- 3 dB): 40 – 23.000 Hz
  • Wymiary: 280 x 280 x 1050 mm
  • Waga: 30 kg
  • Gwarancja: 5 lat


 

dostępność

na zamówienie

gwarancja

2 lata

stan

pytania

Grzegorz, tel. 694-210-238

marka