Davis Acoustics MV One – Szerokopasmowe kolumny głośnikowe

AVM Ovation A6.2 - MOSFET-owy wzmacniacz stereo
AVM Ovation A 6.2 – Zaawansowany wzmacniacz stereo klasy A/AB
8 maja, 2019
Melco N100 & D100 silver 06
Melco D100 – napęd optyczny CD
26 grudnia, 2019

36.600 

MV One to perełka, to kolumna, której nie da się nie podziwiać, w której nie można się nie zakochać. Francuski patent, który brzmieniem przyćmi niejednego o wiele droższego konkurenta.

1 w magazynie

 

MV One to perełka, to kolumna, której nie da się nie podziwiać, w której nie można się nie zakochać. Francuski patent, który brzmieniem przyćmi niejednego o wiele droższego konkurenta. A wszystko za sprawą jednego specjalnego głośnika o nazwie 20De8.

Francuski Davis Acoustics MV One to kolumna tak specyficzna, że trzeba ją koniecznie poznać i posłuchać. Specjalnie zaprojektowany i opatentowany głośnik szerokopasmowy, który przenosi pasmo częstotliwości w zakresie od 40 Hz do 20 kHz, co jest absolutnym ewenementem, stanowi całą tajemnicę tych kolumn. Zalet jednego głośnika w stosunku do zespołu głośników nie trzeba reklamować. Wystarczy wymienić dwie podstawowe cechy:

 1. Dźwięk rozchodzi się naturalnie tylko z jednego punktu, a więc wszystkie częstotliwości docierają do uszu słuchacza w tym samym momencie (brak niepożądanych przesunięć)
 2. Brak zwrotnicy, która z jednej strony odpowiada za podział częstotliwości na różne głośniki w konstrukcjach wielodrożnych, ale z drugiej degraduje falę dźwiękową w miejscu lub w miejscach podziału.

MV One jest jedną z nielicznych na rynku kolumn, która używa tylko jednego głośnika szerokopasmowego bez filtrowania. Sygnał pochodzący ze wzmacniacza jest podłączony bezpośrednio do głośników. W efekcie rezultat to wyjątkowa szybkość, przejrzystość i spójność brzmienia. A dzięki szerokiemu pasmu przenoszenia i naprawdę solidnej obudowie, dźwięk trzymany jest w ryzach w całym zakresie częstotliwości i nie posiada żadnych braków czy słabych punktów.

Niesamowita muzykalność i homogeniczność brzmienia roztaczająca prawdziwe hektary przestrzeni pozwalała na czerpanie z praktycznie każdego gatunku muzycznego wyłącznie pozytywnych doznań. Całkowity brak nerwowości, poszarpania, czy sztuczności koiły nerwy a przy tym przywracały wiarę w powrót do korzeni, genezy prawdziwego, ambitnego Hi-Fi, które tworzą pasjonaci z krwi i kości dla podobnych sobie miłośników najwyższej klasy dźwięku. Jeśli zatem nie mają Państwo czasu, cierpliwości, czy doświadczenia na poszukiwania upragnionej audiofilskiej nirwany gorąco polecam rozpocząć odsłuchy od opisanego powyżej systemu. Bardzo możliwe, że będzie to pierwszy i zarazem ostatni odsłuch, jaki w ramach wspomnianych poszukiwań Państwo odbędziecie.

Marcin Olszewski, Sound Rebels

MV One pochodzi z najwyższej serii Dream producenta i posiada jeszcze jedną pożądaną cechę – wysoką skuteczność aż 94 dB, co czyni z niej kolumnę uniwersalną, łatwą do wysterowania nawet przez wzmacniacze lampowe typu SET słabej mocy, grające w klasie A. Do muzyki klasycznej, jazzowej, instrumentalnej czy rocka, ale też elektroniki i mocniejszego uderzenia wystarczy już 10 W mocy wzmacniacza lampowego. Przekonali się o tym redaktorzy magazynu Sound Rebels testując MV One ze wzmacniaczem lampowym EGG-SHELL Prestige 9. Również doskonałym kompanem jest dla nich elektronika AVM z natury potrafiąca przesłać do głośników uporządkowany i spójny przekaz muzyczny.


Pełny tekst recenzji dostępny tu: kliknij (otwarcie w nowym oknie)


Próbując ocenić możliwości zestawu z ich nominalną ceną, bez specjalnego naciągania napiszę, że każda wydana złotówka jest tego warta. To naprawdę udanie dobrany komplet audio. Czy dla wszystkich pod względem wydajnościowym trzeba sprawdzić samemu, ale aspekty wizualne całkowicie korelują z możliwościami sonicznymi.

Jacek Pazio, Sound Rebels

Prezentowana para kolumn została poddana tuningowi. Wykonałem dwie podstawowe czynności: zmieniłem materiał tłumiący wewnątrz kolumny oraz obłożyłem boki naturalnym kamieniem szwajcarskim, całość została polakierowana doskonałej jakości lakierem samochodowym typu klarlack, stosowanym tylko w najdroższych samochodach. Kamień, oprócz nadania kolumnom niezwykłej estetyki, usztywnił znacząco obudowę, jeszcze bardziej poprawiając brzmienie i kontrolując w szczególności niskie tony. Osobiście jestem zakochany w tych kolumnach, a wykonane czynności poprawiające brzmienie i wygląd wykonałem z pasji do tych konstrukcji. Kolumna stała się niepowtarzalna, a dzięki unikalnej warstwie kamienia, każda para jest inna i indywidualna. Dostępne są różne kolory wykończenia – ciemne i jasne.

Specyfikacja:

 • Bas-refleks: prostokątny otwór w przedniej cześci obudowy
 • Moc znamionowa: 100 W
 • Moc maksymalna: 150 W
 • Liczba kanałów: 1
 • Ilość głośników: 1
 • Wydajność: 94 dB
 • Pasmo przenoszenia: 40-20000 Hz
 • Głośnik: szerokopasmowy
 • Wymiary (cm): 27 x 50 x 100
 • Waga (kg): 28
 • Impedancja: 8 Ohm
 • Częstotliwość przerwy: brak!

 

dostępność

od ręki

gwarancja

2 lata

pytania

Grzegorz, tel. 694-210-238

stan

marka