AVM Ovation MP 8.3 – Odtwarzacz CD / strumieniowy z przedwzmacniaczem lampowym
3 lutego, 2022Duevel Planets – Omnipolarne (wielokierunkowe) kolumny głośnikowe białe
22 października, 202369.900 zł
Jedyny taki wzmacniacz lampowy na światowym rynku audio. Ponadczasowy i niepowtarzalny design. Świetne brzmienie.
Zapytaj o możliwość zamówienia.
Brak w magazynie
S ynchronicity to absolutnie unikalny wzmacniacz lampowy. Jego konstrukcja wywodzi się z serii Prestige wzmacniaczy lampowych EGG-SHELL. Ich charakterystycznymi elementami są pochylone lampy mocy, szklany przedni panel i poziome, duże koło głośności oraz sferyczny pilot żyroskopowy. W modelu Synchronicity wszystkie te cechy zostały zachowane, ale dodana została niezwykła konstrukcja zewnętrznej obudowy. To jednocześnie jeden ogromny radiator odprowadzający ciepło. Uzyskano go poprzez złączenie za pomocą odpowiednich strun blisko stu płytek aluminiowych, które w ten sposób tworzą warstwową niezwykłą bryłę wzmacniacza.
Za precyzyjny układ elektroniczny o wybitnych walorach sonicznych odpowiada firma Rolof Audio, z którą firma Encore Seven aktualnie współpracuje. Jest to schemat pracujący w układzie pentody w trybie ultralinearnym, uzyskujący maksymalną moc 40 W na kanał w klasie A/B. Dla mocy do 13 W reprezentuje czystą klasę A. Wzmacniacz przeznaczony jest do współpracy z większością kolumn głośnikowych i rekomendowany do średnich, a nawet dużych pomieszczeń. Jest ręcznie produkowany tylko i wyłącznie na terenie Polski.
Wzmacniacz dostępny na zamówienie. Produkowany indywidualnie pod klienta i wykańczany w dowolnej wersji kolorystycznej. Wymagana przedpłata. Aktualnie czas oczekiwania wynosi do 3 miesięcy.
Uzupełnienie informacji
Stopień wejściowy
Zbudowany jest na bazie wzmacniacza ze stałym poborem prądu (CCDA), tzn. że niezależnie od zmian napięcia (wzmacniania sygnału wejściowego) ilość prądu pobieranego z zasilacza pozostaje stała. Taka konfiguracja zapobiega powstawaniu skoków napięcia zasilającego, co mogłoby mieć negatywny wpływ na jakość wzmacniania sygnału wejściowego. W układzie pracuje lampa ECC88 (6DJ8), co zasadniczo obniża impedancję wyjściową stopnia i ma duży wpływ na optymalną pracę z inwerterem fazy.
Inwerter fazy i sterowanie
Układ inwertera fazy i stopnia sterującego lampami mocy KT88 oparty jest na wzmacniaczu różnicowym, którego topologia pozwala na bezpośrednie sprzężenie ze stopniem wejściowym. Takie rozwiązanie oferuje podanie sygnału bez konieczności stosowania kondensatora sprzęgającego. Ideą wzmacniacza jest jak najkrótsza ścieżka sygnału, stąd wykorzystanie wzmacniacza różnicowego (na lampach 12BH7), który poza funkcją dopasowania fazy sygnału do lamp wyjściowych, daje również odpowiedni poziom wzmocnienia owego sygnału. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania dodatkowego stopnia sterującego.
Stopień wyjściowy
Konieczność zastosowania kondensatora sprzęgającego w torze sygnału została ograniczona do jednej sztuki, która znajduje się pomiędzy wzmacniaczem różnicowym, a lampami mocy KT88. Stopień wyjściowy to klasyczny wzmacniacz Push-Pull pracujący w układzie pentody w trybie ultralinearnym z automatyczną polaryzacją (tzw. autobias). Zastosowanie autobiasu nie tylko upraszcza obsługę wzmacniacza po wymianie lamp lub w trakcie ich zużywania się, ale także uproszcza konstrukcję obwodu zasilania. To umożliwiło wykorzystanie lepszych komponentów w newralgicznych punktach zasilacza.
Zasilacz anodowy
Zasilacz anodowy zawiera w sobie prostownik półprzewodnikowy, który dostarcza napięcie do baterii kondensatorów, na którą składa się polipropylen Miflex, oraz elektrolity Nichicon o łącznej pojemności ponad 1200uF. Wszystkie kondensatory odsprzęgające i filtrujące zasilanie znajdujące się w obwodach sygnału to wyłącznie kondensatory polipropylenowe firmy Miflex. Poza baterią zasilania anodowego elektrolity zastosowano wyłącznie w obwodach sterowania i logiki oraz w układzie żarzenia lamp.
Wzmacniacz może być dostarczony w dowolnej wersji kolorystycznej (na zamówienie)
Pilot żyroskopowy
Innowacyjny pilot zdalnego sterowania o niespotykanym wyglądzie i sposobie działania to kolejny śmiały pomysł zmieniający dotychczasowe standardy w świecie audio. Pilot sterujący głośnością nie posiada żadnych ruchomych elementów. Aby zmienić głośność muzyki wystarczy zakręcić nim w lewą lub prawą stronę. Po odwróceniu dnem do góry uaktywniają się wskaźniki diodowe stanu naładowania baterii oraz sygnalizacji podczas ładowania. Gniazdo ładowania oraz wyłącznik znajdują się na spodzie. Dzięki temu wizualnie mamy do czynienia z jednorodnym przedmiotem bez żadnych przycisków czy innych elementów sterujących.
Cechy i specyfikacja
- Typ: Zintegrowany wzmacniacz lampowy stereo, klasa A, A/B
- Układ: Push-Pull, pentoda ultralinear
- Moc wyjściowa: 2 x 40 W / 4 Ohm
- Impedancja obciążenia: 4-8 Ohm
- Pasmo przenoszenia: 15 Hz – 22 kHz (+/-1 dB)
- Zniekształcenia (Pmax): <3%
- Czułość wejściowa (Pmax): 300 mV
- Impedancja wejściowa: 100 kOhm
- NFB (Negative Feedback): 0 dB (brak)
- Lampy mocy: 2 x KT88 / kanał
- Wejścia liniowe: 3 x RCA
- Regulacja głośności: potencjometr
- Pilot: tak
- Wymiary WxDxH [cm]: 44 x 46 x 19
- Waga bez opakowania: 35 kg
- Brak ruchomych elementów, solidna budowa
- Funkcja deaktywacji na wstrząsy i ruchy inne niż obrotowe
- Transmisja radiowa, częstotliwość bazowa 2.4Ghz ISM, szerokość kanału 1Mhz
- Moc nadajnika 0dBm, czułość odbiornika 90 dBm
- Długość pracy po pełnym naładowaniu baterii ok. 20 godzin ciągłej pracy (używania w trybie obrotu, czyli zmiany głośności)
- Odległość działania w otwartej przestrzeni bez przeszkód do 25 m
- Działanie także przez przeszkody (np. ściana)
- Zasilanie – pojedyncze ogniwo LI-Pol 3.6V, maksymalne napięcie 4.2V
- Ładowanie za pomocą dowolnej ładowarki 5V USB; możliwość ładowania z gniazda USB komputera
- Wskaźniki stanu baterii oraz procesu ładowania
- Akcesoria: kabel USB
- Wymiary WxDxH [cm]: 11 x 11 x 9,5
- Waga: 1 kg
marka | |
---|---|
dostępność | na zamówienie |
stan | |
gwarancja | 2 lata |
pytania | Krzysztof, tel. 886-586-554 |