Roon Nucleus (Rev.B) – Dedykowany do Roona serwer muzyczny z roczną licencją Roon

Melco N1 – Serwer muzyczny (biblioteka plików), odtwarzacz strumieniowy
8 listopada, 2023
Duevel Bella Luna DIAMANTE – Sferyczne kolumny głośnikowe (edycja specjalna wariant nr 6)
22 grudnia, 2023

8.900 

Wysokiej klasy serwer muzyczny (biblioteka), opracowany przez Roon Labs, czyli firmę, która stworzyła aplikację Roon. Jest więc wprost dedykowany do obsługi rdzenia Roon (Roon-Core) i zoptymalizowany pod kątem wydajności oraz jakości dźwięku.

Nucleus stanowi centrum muzyczne w domu. Jest to odpowiednio skonfigurowany komputer z systemem operacyjnym Roon OS. Jest urządzeniem dystrybuującym muzykę do wszystkich zgodnych z nim urządzeń grających.

Serwer Roon Nucleus to centrum systemu muzycznego Roon. Dzięki niemu system Roon zarządza muzyką z Twojej kolekcji – czy to plikami zapisanymi na dyskach, czy muzyką z serwisu streamingowego Tidal i odtwarza ją na kompatybilnych urządzeniach audio w całym domu. Serwer Roon Nucleus to najlepszy sposób na korzystanie z Roona!

Najważniejszą cechą wyróżniającą serwer Roon Nucleus – oprócz tego, że jest potężnym serwerem nie wymagającym wentylacji mechanicznej, jest jego działanie w oparciu o system RoonOS, czyli szybki i lekki system operacyjny stworzony dla jednego celu: wyszukiwania i odtwarzania muzyki. Roon to obejmująca wiele pomieszczeń i wielu użytkowników sieciowa platforma audio stworzona zgodnie z wymaganiami standardów audiofilskich. Oferuje zaawansowane funkcje takie, jak odtwarzanie bit-perfect, odtwarzanie i upsampling PCM oraz DSD, odtwarzanie wielokanałowe oraz wyświetlanie ścieżki sygnału.

Wystarczy połączyć Nucleusa z domową siecią Ethernet, podłączyć do niego twarde dyski (wewnętrzny, sieciowy lub USB; użycie dysków nie jest niezbędne jeśli chcesz korzystać tylko z muzyki z serwisu streamingowego Tidal), zainstalować aplikację sterującą Roon Remote (dostępna na iOS, Android, MacOS, Windows) i już jesteś gotowy do odtwarzania muzyki na szeregu różnych urządzeń audio, w tym: urządzeniach Roon Ready, AirPlay, Sonos, Roon Ready, Devialet, KEF, Meridian, Squeezebox i wieloma przetwornikami cyfrowo-analogowymi USB.

Korzystanie z systemu Roon, oprócz serwera Roon Nucleus, wymaga licencji aplikacji Roon. Kupując Roon Nucleus w tej ofercie otrzymują Państwa roczną licencję Roon wraz z Nucleusem.

Roon Nucleus może współpracować jednocześnie z wieloma urządzeniami audio: dowolną liczbą urządzeń Roon Ready podłączonych do tej samej sieci Ethernet (przewodowo lub bezprzewodowo, w tym poprzez Airplay), maksymalnie dwoma urządzeniami podłączonymi bezpośrednio do serwera Roon Nucleus kablem USB (każdy z dwóch dostępnych portów USB może być użyty do podłączenia urządzenia audio lub zewnętrznego dysku twardego) oraz dwoma urządzeniami podłączonymi kablem HDMI (np. amplituner kina domowego czy telewizor).

Przykładowe urządzenie Roon Ready z naszej oferty

Wszystkie odtwarzacze AVM oznaczone po kropce wersją 3 są zgodne z Roonem. Także serwer muzyczny Melco* ma certyfikację Roon Ready. Zobacz wszystkie urządzenia – kliknij tutaj.

Roon Nucleus może współpracować jednocześnie z wieloma dyskami twardymi: jednym wewnętrznym (dyski SATA HDD/SDD o dowolnej pojemności i wysokości do 15mm), sieciowymi typu NAS (lub katalogami udostępnionymi np. z domowego komputera) oraz maksymalnie dwoma zewnętrznymi typu USB (2.0/3.0 o dowolnej pojemności).

Dowiedz się więcej na temat zagadnień Roon Ready i Roon Tested czytając naszego bloga – kliknij tutaj.

Ronn Nucleus i platforma Roon to wielokrotnie nagradzene rozwiązanie i bardzo wysoko oceniane przez użytkowników i dziennikarzy branżowych.

Roon Nucleus występuje w dwóch wariantach: Nucleus oraz Nucleus Plus. Nucleus Plus charakteryzuje się większą wydajnością i jest rekomendowany jedynie w przypadku obsługi wyjątkowo dużych baz plików (powyżej 100 tysięcy utworów) lub gdy serwer ma obsługiwać więcej niż 6 stref/urządzeń jednocześnie. Nucleus Plus może być również przydatny w przypadku stosowania bardzo wymagających procesów DSP np. konwersji do DSD oraz korekcji akustyki jednocześnie. W zdecydowanej większości przypadków wystarczającą wydajność ma wersja podstawowa.

Specyfikacja techniczna

  • Zasilanie: 12-19V DC
  • Wejścia/Wyjścia: 2x USB 3.0 (podłączenie dysków zewnętrznych i/lub DAC), HDMI (stereo oraz wielokanałowe)
  • Dysk wewnętrzny (na system operacyjny Roon):  64 GB 2.5” SATA SSD
  • Dysk wewnętrzny (opcjonalny – na pliki muzyczne):  2.5” SATA SSD lub HDD up to 9mm drive height
  • Pojemność biblioteki: do 10.000 albumów (100.000 utworów)
  • Multi-Room Streaming: do 6. niezależnych stref
  • DSP: filtrowanie DSP (upsampling, room correction, itd.)
  • Sterowanie: aplikacja Roon dla iOS, Android, PC/MAC (bezpłatna)
  • Wymiary: 212 (W) x 156 (D) x 74 (H) mm
  • Waga: 2,5 kg

Roon gra ze wszystkim

Producent na swojej stronie pisze prosto: „Roon plays with everything”, tzn., że Roon gra ze wszystkim. Lista renomowanych marek, które zaimplementowały w swoich urządzeniach obsługę Roon zbliża się obecnie do 200 i ciągle rośnie. Pełna lista dostępna jest tutaj. Świadczy to tylko o jednym – Roon rządzi!

* – Uwaga! Serwer muzyczny Melco jest zgodny z Roon Ready, gdy pracuje jako punkt końcowy (odtwarzacz strumieniowy). Jednak, jako serwer muzyczny, nie jest kompatybilny z systemem operacyjnym Roon OS, a więc nie można na nim zainstalować Roon Core. Melco posiada własny system obsługi bilbioteki muzycznej.

marka

dostępność

od ręki

gwarancja

2 lata

kolor / wykończenie

pytania

Krzysztof, tel. 886-586-554