Duevel Bella Luna – Omnipolarne kolumny głośnikowe (dźwięk 360/3D)

Melco N100 & D100 silver 06
Melco D100 – napęd optyczny CD
26 grudnia, 2019
Duevel Planets - kolumny głośnikowe wielokierunkowe (omnipolarne)
Duevel Planets – Omnipolarne (wielokierunkowe) kolumny głośnikowe
11 listopada, 2020

34.900 

Unikalne konstrukcyjnie niemieckie kolumny głośnikowe generujące dźwięk dookolny. Łatwe w ustawieniu w pomieszczeniu. Zagrają nawet ze słabymi wzmacniaczami lampowymi.

Brak w magazynie

Kategoria: Tag:

D wudrożne kolumny omnipolarne, które zagrały w słynnym serialu o doktorze House. To specyficznie skonstruowane głośniki podłogowe emitujące dźwięk dookolny w płaszczyźnie poziomej, co ma imitować realne rozchodzenie się fali dźwiękowej w przyrodzie zgodnie z naturą.

Bella Luna to głośniki zawsze zgodne w fazie w każdym kierunku. Są idealnie zestrojone w czasie i mają całkowicie naturalne właściwości propagacji dźwięku. Średnie i wysokie częstotliwości są emitowane w górę i opływając dzwon systemu tubowego są „rozpylane” w przestrzeni równomiernie w zakresie 360 ​​stopni w płaszczyźnie poziomej. Natomiast niskie częstotliwości kierowane są w dół w podobny sposób. Kolumna posiada cztery otwory basrefleksu w swoich narożnikach u podstawy. Wewnątrz jest odpowiednio ożebrowana i usztywniona. To unikalna konstrukcja spotykana tylko w marce Duevel. Dodatkowym atutem kolumn jest niezwykle łatwe zestrojenie ze wzmacniaczami niskiej mocy, w szczególności konstrukcjami lampowymi typu Single-Ended oraz łatwe ustawienie w pomieszczeniu.

Niemiecka firma zajmuje się tylko i wyłącznie tego typu konstrukcjami już od kilkudziesięciu lat i ma w tym aspekcie nieporównywalne doświadczenie i bardzo dobre osiągi. 

W recenzji Wojciecha Pacuły (highfidelity.pl) można przeczytać, że wzmacniacz 8-watowy był dla nich już wystarczający, a 12 wat mocy zdawało się być aż nadto dużo. Tym niemniej z mocnymi tranzystorowymi końcówkami mocy grają także fantastycznie.

Recenzja w High Fidelity

Recenzja w Hi-Fi i Muzyka


Cechy i specyfikacja

  • Średnica głośnika średnioniskotonowego: 220 mm (membrana z włókna węglowego)
  • Średnica głośnika średniowysokotonowego: 40 mm (cewka aluminiowa)
  • Skuteczność: 91 dB
  • Impedancja: 6 Ohm
  • Moc maksymalna: 150 W
  • Pasmo przenoszenia (+/- 3 dB): 40 – 23.000 Hz
  • Wymiary: 280 x 280 x 1050 mm
  • Waga: 30 kg
  • Gwarancja: 5 latdostępność

od ręki

gwarancja

2 lata

stan

pytania

Grzegorz, tel. 694-210-238

marka