Melco Audio – serwery i biblioteki muzyczne

Encore Seven Synchronicity
ENCORE SEVEN – wzmacniacze lampowe
22 października, 2023
Istnieje wiele powodów, dla których warto użyć większych gęstości danych, jako formy pliku, niż jest to na tradycyjnym nośniku płyt CD.
Jednym z argumentów za wyższą gęstością materiału muzycznego w plikach jest bezpośredni stosunek sygnału do szumu, który idzie w parze ze zwiększonym zakresem dynamiki. Matematycznie rzecz biorąc to zakres dynamiki wzrasta o 6 dB na bicie. Zatem płyta CD ma możliwość zakresu dynamiki 16 bit x 6 = 96 dB, w przeciwieństwie do sygnału z 24 bitami, gdzie dynamika wzrasta do 144 dB.
Płyta CD jest kodowana zgodnie ze standardem Redbook za pomocą 16 bitów i ma niezmienny zakres dynamiki 16bitow x 6 = 96 dB.
Następujące formaty FLAC, WMA , ALC, które są skompresowane lub nieskompresowane do jakości płyty CD, mają częstotliwość próbkowania 16 bit/44,1 kHz, czyli identyczną jak płyta CD. Utwory muzyczne dostępne w Higresaudio są kodowane 24 bitami, co umożliwia znacznie wyższy zakres dynamiki, tj. 24 bity x 6 =144 bity. Różnica miedzy płytą CD a Plikiem HIRES wynosi aż 48 dB. Niektóre wydania Płytowe w HIRESAUDIO są osiągalne również w wyższej częstotliwości bitowej czyli DSD 64 z częstotliwością próbkowania 2.8 MHz i jednym bicie lub DSD 128 częstotliwością próbkowania 5,6 MHz i również jednym bicie. Częstotliwość próbkowania od 48 kHz, przez 96 ,88,2 ,96,  do192 khz , co za tym się kryje - otóż mamy większą możliwość odsłuchu materiału o lepszej jakości brzmieniowej i dynamice . Hi-Res Audio reprezentuje najwyższy poziom w cyfrowym świecie Audio. Jakość tych plików jest zdecydowanie wyższa od jakości płyty CD. Przy częstotliwości próbkowania 192 kHz i rozdzielczości 24 bitów dźwięk jest na poziomie nagrania studyjnego wykonanego przez wykonawcę Muzyka lub zespól.
Poziom ten zapewnia dokładną i autentyczną reprodukcję dźwięku, która sprawia, że wzrost ilości materiału i wrażeń jest bezprecedensowy w porównaniu z jakością CD. Aby móc odsłuchać tego rodzaju nagrań płytowych potrzebujemy odpowiednich urządzeń, które zdekodują nam tego rodzaju sygnał i zamienią go na analogowy, wysyłając do wzmacniacza mocy, a następnie do głośników.
My, jako Perfect Audio, jesteśmy liderem i posiadamy w naszej ofercie odpowiednie urządzenia firmy AVM, jak i serwery muzyczne firmy Melco. AVM w swojej bogatej ofercie posiada kilka modeli SD 3.2 i SD 5.2 streamerów z przedwzmacniaczem, jako jedno urządzenie. Mamy również zintegrowane modele Inspiration CS 2.2 BT, następnie Evolution CS 5.2 BT, serię OVATION CS 6.2 & 8.2, które uzyskują w świecie high-endu najwyższe oceny krytyków sprzętu muzycznego.
Również pełna oferta firmy Melco pozwala nam zadowolić oczekiwania wszystkich - od początkującego melomana do najbardziej wymagającego melomana. Melco jest jedynym Japońskim producentem urządzeń, które potrafią służyć nie tylko jako stacja do przechowywania naszej wybranej muzyki lecz jednocześnie potrafi bezpośrednio odbierać sygnał z platform: TIDAL i HIGRESAUDIO. W ten oto sposób jesteśmy w stanie delektować się najwyższą jakością sygnału cyfrowego, jaki jest osiągalny w sieci internetowej w formie STRIMINGU.
Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z wyżej wymienionym materiałem udało nam się dla Państwa rozwiać niektóre z wątpliwości. Służymy naszą fachowa wiedzą w dziedzinie cyfryzacji muzycznej pod adresem: biuro@avm-audio.pl

Grzegorz Pardubicki

Serwery i biblioteki muzyczne

MELCO jest skrótem pełnej nazwy Maki Engineering Laboratory Company.

Firma została założona przez Makoto Maki w 1975 roku w Japonii i od początku projektowała oraz produkowała najlepsze komponenty audio tamtych czasów. Obecnie funkcjonuje pod nazwą Melco Syncrets Inc. jako spółka-córka Melco Holdings Inc. - właścicieli najsłynniejszego i największego producenta urządzeń peryferyjnych „Buffalo Inc.” w Japonii. Obecnie firma szczyci się tym, że ponownie ożywiła znaną markę Melco, oferującą wymagającym audiofilom najwyższej klasy komponenty sieciowe audio, wzorowane na bardzo cenionych wczesnych produktach firmy Melco, jednocześnie uwzględniając najnowsze badania nad niezawodnymi, wysokowydajnymi urządzeniami sieciowymi i pamięcią masową. W lutym 2014 firma Buffalo Inc. uruchomiła projekt Audiophile NAS, w ramach którego zaprezentowano pierwszy na świecie komponent źródłowy dla audiofilów, który umożliwia dostęp, przechowywanie oraz dystrybucję muzyki cyfrowej wysokiej jakości (Hi-Res) bez żadnych kompromisów w odniesieniu do komputerów.

Dlaczego właśnie Melco w mojej ofercie?

Melco jest największym producentem urządzeń peryferyjnych w Japonii, który oferuje zaawansowane produkty takie jak routery bezprzewodowe, przełączniki sieciowe oraz urządzeniami pamięci masowej, jak dyski sieciowe NAS. Melco ma więc ogromne doświadczenie w tym, co stanowi bazę urządzeń typu serwer muzyczny.


Od kiedy Melco weszło w świat audio używając do tego swoich własnych technologii, badań, doświadczenia i wiedzy, nie miałem wątpliwości, że sięgam po najlepsze urządzenia na świecie. Pierwsza generacja urządzeń Melco osiągnęła wielki sukces i zmieniła NAS w prawdziwą „bibliotekę muzyczną”. Seria MELCO N1 jest zarówno pamięcią muzyczną, jak i serwerem do łatwego połączenia UPnP, a także źródłem USB-DAC. Produkty z serii MELCO N1 są uznawane na całym świecie przez dziennikarzy czasopism Hi-Fi. To po prostu najlepszy możliwy i bezkompromisowy wybór. Melco doskonale łączy się z urządzeniami AVM w kompletny zestaw do odtwarzania muzyki w najwyższej jakości. Aktualnie trudno na rynku o coś lepszego.