Duevel – kolumny głośnikowe omnipolarne

Marka Davis Acoustics w Perfect Audio
Davis Acoustics – kolumny głośnikowe
25 lipca, 2019
Encore Seven Synchronicity
ENCORE SEVEN – wzmacniacze lampowe
22 października, 2023

Dlaczego Duevel?

Niemiecka marka od wielu lat fascynuje konsekwencją działania. Jej specjalnością jest budowa kolumn głośnikowych omnipolarnych. Oprócz przestrzennego dźwięku, produkty charakteryzują się niezwykłym wyglądem. Design jest niepowtarzalny i tylko dla odważnych. Ale przecież taki też jest mój wybór oferowania Państwu właśnie tego typu urządzeń audio. Duevel wpisuje się doskonale w moje założenia.

Aby nie musieli Państwo wierzyć tylko i wyłącznie moim słowom, dla potwierdzenia niesamowitości tych kolumn i trochę też usprawiedliwienia włączenia ich do mojej oferty, przytoczę fragment recenzji z magazynu High Fidelity.

Redaktor Wojciech Pacuła pisał tak:

Kolumny tego niemieckiego producenta wyglądają bowiem kosmicznie, jakby je przeniesiono wprost z planu filmu "Man In Black", z dwoma spodkami, które wylądowały na wysokim prostopadłościanie. I patrząc na nie, widząc dziwne kształty, podświadomie oczekujemy dziwnego dźwięku. Duevele nieodmiennie intrygowały wszystkich moich znajomych, którzy w czasie, kiedy kolumny gościły w moim systemie, odwiedzili mnie. Kiwali głowami nad dziwactwami tego świata, dopóki nie usłyszeli, co te kolumny potrafią. Bo każdy powinien co jakiś czas posłuchać czegoś innego. Posłuchajmy więc Dueveli, a zobaczymy, że z dziwnych kolumn dobywa się fantastyczny dźwięk o cechach, jakich próżno by szukać w wielu innych konstrukcjach, bez względu na cenę.

Zapraszam na odsłuchy!