AVM – odtwarzacze cyfrowe i wzmacniacze

Black Rhodium w Perfect Audio
Black Rhodium – kable audio
25 lipca, 2019

Dlaczego właśnie AVM jest w naszej ofercie?

Oprócz firm znanych i nierzadko przereklamowanych, istnieją też marki mniej popularne, które częstokroć przewyższają myślą, projektem i jakością wykonania swoją konkurencję. Taką firmą jest bez wątpienia niemiecki AVM - Audiophile Masterpieces. Marka miała mało szczęścia do dystrybucji w naszym kraju, dlatego jest u nas bardzo mało popularna, chociaż świętowała już 30. rocznicę powstania. Osobiście znamy jej twórcę i właściciela, Udo Bessera. Dzięki tej znajomości poznaliśmy wszystkie urządzenia i wybraliśmy dwie najwyższe serie Ovation i Evolution do naszej oferty.


Unikalne jest to, że AVM produkuje swój sprzęt ręcznie w Niemczech. Zakłady nie są przeniesione na Daleki Wschód, dzięki czemu nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń do jakości wykonania czy trwałości. Jednocześnie ergonomia i funkcjonalność stoją na najwyższym światowym poziomie. AVM może bez kompleksów konkurować z innymi zachodnimi czy japońskimi konstrukcjami.

W ofercie firmy znajdują się najwyższej klasy zintegrowane wzmacniacze, końcówki mocy i przedwzmacniacze, ale także odtwarzacze CD i tzw. "Media Playery", czyli urządzenia strumieniujące, dla których żaden format odtwarzania nie jest obcy. Są też audiofilskie jednostki "all-in-one" dla tych, którzy wolą tylko jeden element zarządzany jednym pilotem lub aplikacją w smartfonie.
Preferujemy prostą konstrukcję obwodu audio, w której każdy element ma swoje jasno określone zadanie. Najprostsza koncepcja obwodu działa najlepiej. Część, która nie istnieje, nie ma wpływu na muzykę, nie powoduje niepotrzebnych kosztów i nigdy nie będzie się psuć. Urządzenia Hi-Fi to nie tylko elektronika, ale przede wszystkim produkt stanowiący część domu naszych klientów, dlatego przywiązujemy dużą wagę do wzornictwa. Staramy się również, aby wszystkie nasze urządzenia były łatwe w użyciu i jednocześnie ciężko pracujemy, aby w rezultacie zaoferować naszym klientom najlepszy stosunek jakości do ceny. Aby zrealizować tę filozofię, projektujemy i produkujemy wszystkie komponenty AVM w naszej własnej fabryce w Niemczech lub zamawiamy u rodzimych podwykonawców. Zapewnia to stałą i wysoką jakość naszych produktów i, w razie potrzeby, szybką obsługę naszych klientów.

Udo Besser, Właściciel i Dyrektor AVM

Urządzenia serii Ovation

Przykład na urządzenie typu ALL-IN-ONE, czyli wszystko w jednym

Jeśli szukasz jednego urządzenia klasy high-end, które ma wszystko w sobie, oto znalazłeś. Tak, do niedawna tego typu rozwiązania nie cieszyły się u audiofilów poważaniem. Czasy się jednak zmieniają. Jeśli nie jesteś konserwatystą, to daj się zaskoczyć. Zapraszam na odsłuch, podczas którego poznasz możliwości Ovation CS 8.3. lub innych urządzeń "wszystko w jednym".

Urządzenia serii Evolution

Przykład na zestaw dużej mocy kontrolujący każdą parę kolumn.

Jeśli posiadasz duży salon i wymagające zespoły głośnikowe, to potrzebujesz mocy, która zapewni kontrolę brzmienia w każdym skrawku pasma przenoszenia. Taką kontrolę dają monobloki o mocy 325 W. Do odtwarzania wszelkiego rodzaju plików i źródeł z sieci, w tym radia internetowe czy serwisy strumieniowe, takie jak Tidal o jakości płyt CD, wystarczy dołączyć media pleyer.