Perfect Audio Hi-Fi

sprzęt audio klasy premium

     Perfect Audio Hi-Fi

     sprzęt audio klasy premium

         AVM – odtwarzacze cyfrowe i wzmacniacze

         Wzmcniacz lampowy klasy premium
         EGG-SHELL – wzmacniacze lampowe
         Czerwiec 6, 2019

         AVM – odtwarzacze cyfrowe i wzmacniacze

         AVM Ovation A6.2 - MOSFET-owy wzmacniacz stereo

         Dlaczego właśnie AVM jest w mojej ofercie?

         Oprócz firm znanych i zwykle przereklamowanych, istnieją też marki mniej popularne, które częstokroć przewyższają myślą, projektem i jakością wykonania swoją konkurencję. Wg mnie taką firmą jest bez wątpienia niemiecki AVM - Audiophile Masterpieces. Marka miała mało szczęścia do dystrybucji w naszym kraju, dlatego jest u nas bardzo mało popularna, chociaż świętowała już 30. rocznicę powstania. Ja miałem możliwość osobiście poznać i zaprzyjaźnić się z jej twórcą i właścicielem, Udo Besserem. Dzięki tej znajomości poznałem wszystkie urządzenia i wybrałem dwie najwyższe serie Ovation i Evolution do swojej oferty.


         Unikalne jest to, że AVM produkuje swój sprzęt ręcznie w Niemczech. Zakłady nie są przeniesione na Daleki Wschód, dzięki czemu nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń do jakości wykonania czy trwałości. Jednocześnie ergonomia i funkcjonalność stoją na najwyższym światowym poziomie. AVM może bez kompleksów konkurować z innymi zachodnimi czy japońskimi konstrukcjami.

         W ofercie firmy znajdują się najwyższej klasy zintegrowane wzmacniacze, końcówki mocy i przedwzmacniacze, ale także odtwarzacze CD i tzw. "Media Playery", czyli urządzenia strumieniujące, dla których żaden format odtwarzania nie jest obcy. Są też audiofilskie jednostki "all-in-one" dla tych, którzy wolą tylko jeden element zarządzany jednym pilotem lub aplikacją w smartfonie.
         Preferujemy prostą konstrukcją obwodu audio, w której każdy element ma swoje jasno określone zadanie. Najprostsza koncepcja obwodu działa najlepiej. Część, która nie istnieje, nie ma wpływu na muzykę, nie powoduje niepotrzebnych kosztów i nigdy nie będzie się psuć. Urządzenia Hi-Fi to nie tylko elektronika, ale przede wszystkim produkt stanowiący część domu naszych klientów, dlatego przywiązujemy dużą wagę do wzornictwa. Staramy się również, aby wszystkie nasze urządzenia były łatwe w użyciu i jednocześnie ciężko pracujemy, aby w rezultacie zaoferować naszym klientom najlepszy stosunek jakości do ceny. Aby zrealizować tę filozofię, projektujemy i produkujemy wszystkie komponenty AVM w naszej własnej fabryce w Niemczech. Dla kilku części, których nie jesteśmy w stanie wyprodukować sami, mamy w pobliżu sprawdzonych dostawców, z którymi współpracujemy od lat. Zapewnia to stałą i wysoką jakość naszych produktów i, w razie potrzeby, szybką obsługę naszych klientów.

         Udo Besser, Właściciel i Dyrektor AVM

         Urządzenia serii Ovation

         Przykład na urządzenie typu ALL-IN-ONE, czyli wszystko w jednym

         Jeśli szukasz jednego urządzenia klasy high-end, które ma wszystko w sobie, oto znalazłeś. Tak, do niedawna tego typu rozwiązania nie cieszyły się u audiofilów poważaniem. Czasy się jednak zmieniają. Jeśli nie jesteś konserwatystą, to daj się zaskoczyć. Zapraszam na odsłuch, podczas którego poznasz możliwości Ovation CS 8.2. lub innych urządzeń "wszystko w jednym".

         Urządzenia serii Evolution

         Przykład na zestaw dużej mocy kontrolujący każdą parę kolumn.

         Jeśli posiadasz duży salon i wymagające zespoły głośnikowe, to potrzebujesz mocy, która zapewni kontrolę brzmienia w każdym skrawku pasma przenoszenia. Taką kontrolę dają monobloki o mocy 325 W. Do odtwarzania wszelkiego rodzaju plików i źródeł z sieci, w tym radia internetowe czy serwisy strumieniowe, takie jak Tidal o jakości płyt CD, wystarczy dołączyć media pleyer.